paneveziui sukis  

Save

Save

Save

Save

Save

 • gintarelis.png
  http://ppsc.lt/images/ju_cached_images/gintarelis_54de18985019feca5f020b3e3c063fc1_90x50.resized.png
 • zvaigzdute.png
  http://ppsc.lt/images/ju_cached_images/zvaigzdute_61624e021af2e4647ac1e25c8fa57adc_90x50.resized.png
 • profesinio_reng.png
  http://ppsc.lt/images/ju_cached_images/profesinio_reng_d7acca9e0f0745610a11809509f5e9f2_90x50.resized.png
 • moksleiviu_namai.PNG
  http://ppsc.lt/images/ju_cached_images/moksleiviu_namai_da93f41c7eb0e75d85b0b26c308e67e9_90x50.resized.PNG
 • 5-oji.PNG
  http://ppsc.lt/images/ju_cached_images/5-oji_14b16d4cbac08af8164c1b2ed2706e5a_90x50.resized.PNG
 • balciukonio.PNG
  http://ppsc.lt/images/ju_cached_images/balciukonio_a0cc93249ae83c1cc36caebf25e84bc5_90x50.resized.PNG
 • zemynos_prog.png
  http://ppsc.lt/images/ju_cached_images/zemynos_prog_d9d000cb6d63f754d21d54c2a4ffd8d3_90x50.resized.png
 • rozyno.png
  http://ppsc.lt/images/ju_cached_images/rozyno_b53ef490cc35e64bd1419577131c62ab_90x50.resized.png
 • vyturio_prog.png
  http://ppsc.lt/images/ju_cached_images/vyturio_prog_323c78dac5c3401a626ca3b03e85573a_90x50.resized.png
mygtukas15
mygtukas14

Save

Save

TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETO VEIKLA

Susitikimas

Sausio 19 d. 16 val. laukiame svečių iš Visagino.

16 val. renkamės  Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos  aktų salėje. Klausomės svečių ir apie save pasakojame patys. Tai vyks neilgai, nes salėje šalta. 
Po pasisveikinimų visi einame į mokyklos valgyklą. Ten mūsų lauks muzikantas Robertas Sikorskis. Jis mums gros, dainuos. Dainuosime ir mes, šoksime. Gersime arbatą, vaišinsimės tuo, ką drauge susinešime. Ateikite šiek tiek anksčiau ir valgykloje ant bendro stalo padėkite tai, ką atsinešite.
Tai pirmasis mūsų bendras renginys. Tikiuosi, kad visų mūsų pastangomis įrodysime, jog esame verti pagyrimo žodžių. Džiaugiuosi, kad sulaukiau būrio savanorių pasiūlymų. Ateikite anksčiau ir padėkite. organizuojame ir Jūsų darbų parodą...

Edukacinė programa „Nemunas – kitas krantas“

Trečiojo amžiaus universiteto Krašto pažinimo fakulteto studentai, vykdydami  projekto  „TAU PF veiklos organizavimas didinant socialinę įtrauktį“ veiklas, lapkričio 19 d. dalyvavo edukacinėje programoje „Nemunas – kitas krantas“. Keliautojai klausėsi dvaro ponios pasakojimų apie Gelgaudiškio dvarą, grožėjosi atgimstančiu jo interjeru. Šakiuose TAU PF studentus pasveikino kariljono varpai, o Zyplių dvare sužinojo apie Zanavykų krašto buitį.

                                                                                                                                                                                                     Zita Kazlauskienė, TAU PF dekanė

Susitikimas su žolininku Virgilijumi Skirkevičiumi

Skirkevicius

 

Spalio 10 d. Panevėžio  Alfonso Lipniūno progimnazijoje vyko susitikimas su garsiu vaistininku, žolininku  Virgilijumi Skirkevičiumi. Žolininkas pasidalino gerąja patirtimi apie sveikos gyvensenos populiarinimą, įgyvendintas idėjas ir ateities planus. Tai dar vienas Trečiojo amžiaus universiteto vykdomo projekto  „TAU PF veiklos organizavimas didinant socialinę įtrauktį“ renginys.

                                                                                                                                 Zita Kazlauskienė, TAU dekanė

 

 

Projektas „TAU PF veiklos organizavimas didinant socialinę įtrauktį“

Trečiojo amžiaus universitetas vykdo projektą  „TAU PF veiklos organizavimas didinant socialinę įtrauktį“. Spalio 21 d. projekto dalyviai - Sveikatos fakulteto studentai – keliavo į Rambyną ir dalyvavo edukacinėje programoje „GAMTOS LOBIAI NUO RAMBYNO IKI VILKYŠKIŲ“.
Ant Rambyno kalno keliautojų laukė gidė Giedrė Skipitienė, kuri papasakojo apie šio krašto gamtą, čia gyvenusių garsių žmonių istorijų. Apsilankėme kapinaitėse, kur ilsisi Vydūnas ir M. Jankus. Vėliau paskaitų klausėmės M. Jankaus muziejuje, o Vilkyškių dvare ragavome žolininko V. Skirkevičiaus arbatų.

                                                                                                                                                                                                          Zita Kazlauskienė, TAU dekanė

Menų fakulteto užsiėmimai

 
Spalio 27 d. 15 val. Panevėžio Margaritos Rmkevičaitės paslaugų ir verslo mokykloje vyks  paskaita "Kapinių sutvarkymas Vėlinėms".
 
Spalio 27 d. 17 val. Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje  vyks praktinis užsiėmimas "Puokštės ir vainikėliai Vėlinėms". Atsinešti senų laikraščių , šakelių, dirbtinių gėlių.

Kviečiame į Virgilijaus Skirkevičiaus paskaitą

Spalio 19 d. 13 val. A. Lipniūno progimnazijoje įvyks žymaus Lietuvos farmakologo, žolininko  VIRGILIJAUS SKIRKEVIČIAUS paskaita.

Profesionalus farmacininkas Virgilijus SKIRKEVIČIUS, gyvenantis Pakalnės kaime (Šilutės r.), tikina: „Paslaptys ne žolėse ir vaistuose, o mumyse“. Už kitokį požiūrį į žmogų, į jo ligą bei žoleles, už raginimą ryti ne tabletes, o pirmiausia pažinti savo kūną 2011 metais V. Skirkevičiui buvo suteiktas Lietuvos šviesuolio vardas.

Menų ir Sveikatos fakultetų studentų susirinkimas

 
Spalio 13 dieną 16.00 val. Alfonso Lipniūno progimnazijoje vyks Menų fakulteto studentų susitikimas.
 
Spalio 13 dieną 17.00 val. Alfonso Lipniūno progimnazijoje vyks Sveikatos  fakulteto studentų susitikimas.

Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto (TAU PF) mokslo metų pradžios šventė

TAUNaujuosius mokslo metus pradedame turėdami savo erdves A. Lipniūno progimnazijoje. Ir džiugu, ir drauge labai baugu, kad į pirmąjį susirinkimą atvyko didžiulis būrys. Mokyklos aktų salė buvo pilnutėlė.
Pasveikinti su prasidedančiais mokslo metais ir drauge pasidžiaugti atvyko būrys garbių svečių. Prasmingų mokslo metų linkėjo Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas, Lietuvos Respublikos Seimo narys Povilas Urbšys, Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Petras Luomanaas. Jis susirinkusius pasveikino ne tik žodžiu, bet ir daina. Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė pasisiūlė savanoriauti skaitydama Universitete paskaitas. Panevėžio miesto Tarybos Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojas Kęstutis Lukoševičius pakvietė apsilankyti KTU ir susipažinti su naujausiomis technologijomis. Sveikino savivaldybės vyr. Specialistė Audronė Bagdanskienė. Viešosios bibliotekos direktorė Loreta Breskienė supažindino su savišvietos galimybėmis mieste. A. Lipniūno mokyklos direktorė Vilma Petrulevičienė ne tik sveikino, bet ir įteikė raktus nuo Dekanato. Ji pasidžiaugė būsimu bendradarbiavimu. Žodį tarė ir nuolatinė Universiteto globėja Pedagogų švietimo centro direktorė Asta Malčiauskienė.
Šventę papuošė „Atgaivos“ ansamblio, kurio vadovė Dalia Gaspariūnienė, atliekama daina. Konsertavo muzikos mokyklos mokiniai. Vadovai Rima Mureikienė ir Vidas Klyšys.
Po šiltų sveikinimo žodžių, Naujų mokslo metų programos apžvalgos, mokinių koncerto prasidėjo darbas fakultetuose. Jų šiais metais yra 7. Istorijos fakultetas, jo dekanas Jonas Lazauskas. Sveikatos-vadovė Irena Lukšienė. Dvasinio tobulėjimo-dekanė Vlada Poviliūnienė. Krašto ir pasaulio pažinimo-Zita Kazlauskienė. Menų fakultete šiais mokslo metais veiks du skyriai. Dainos klubas “Atgaiva“-vadovė Dalia Gaspariūnienė ir klubas „Meno terapija“, kurio vadovė Renata Stančikienė. Universitete taip pat vyks užsienio kalbų mokymai ir Kompiuterinio raštingumo kursai. Susirinkusieji turėjo galimybę pasirinkti pagrindinį fakultetą ir į jį užsiregistruoti. Taip pat yra galimybių dalyvauti ir kitų fakultetų veiklose, bendruose užsiėmimuose. Didžiausio studentų susidomėjimo sulaukė Krašto ir pasaulio pažinimo fakultetas. Tai rodo, jog žmonės mėgsta keliauti, pažinti. Galimybės tam sudarytos bus, nes į keliones kviesime kiekvieną šeštadienį.
Džiugu, kad gavome finansavimą laimėdami du projektus. Pirmasis „TAU PF veiklos organizavimas didinant socialinę įtrauktį“. Antrasis-„Būk aktyvus-būsi sveikas“. Universiteto studentai kviečiami ir į PŠC vykdomus projektus: Panevėžio miesto suaugusiųjų gyventojų bendrųjų kompetncijų tobulinimas ir Atvirų durų popietes “Menas –sveikatai.
Laukia turiningi, įdomūs mokslo metai.

TAU PF rektorė Zita Kazlauskienė

Mokslo metų baigimo šventė

„Kiekvienas, kuris nustoja mokytis, pasensta. Nesvarbu, ar jam dvidešimt, ar aštuoniasdešimt. Kiekvienas, kuris mokosi, išlieka jaunas“. /Henry Ford

Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio Fakulteto (TAU PF) studentai rinkosi į Juozo Balčikonio gimnazijos aktų salę, kur vyko mokslo metų baigimo šventė.

Sveikinimo žodį tarė Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė, Tarybos narys Povilas Vadopolas, J. Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas.

Mokslo metus pradėjo 80 klausytojų, baigiant juos būrys pagausėjo ir baigė jau 140. Veikė istorijos, krašto ir pasaulio pažinimo, dvasinio tobulėjimo, užsienio kalbų, kompiuterinio raštingumo, menų fakultetai. Istorijos fakulteto vadovas Jonas Lazauskas pasidžiaugė, kad aktyvi 35 klausytojų grupė klausė paskaitas, susipažino su įvairiomis (katalikų, sentikių, žydų, karaimų religinėmis bendruomenėmis), keliavo.

Dvasinio tobulėjimo fakulteto klausytoja gydytoja Vlada Poviliūnienė papasakojo apie smegenų veiklą, neuronų žūtį ir galimybę juos atstatyti. O tokia galimybė ir yra nuolatinis mokymasis. Ypatingai užsienio kalbų. Tai padaryti fakultetų klausytojai tikrai galėjo, kadangi veikė anglų, vokiečių, lenkų ir prancūzų kalbų fakultetai.

Smagiai vyko kompiuterinio raštingumo užsiėmimai. Juos vedė jaunieji Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos moksleiviai, vadovaujami mokytojos Rūtos Kurnickienės ir mokytojo metodininko Mindaugo Yčo.

Krašto ir pasaulio pažinimo fakulteto klausytojai daug keliavo. Panemunė, Visaginas, Ilzenbergo dvaras, Jelgava, Trakai, Medininkai, Vilnius, net Varšuva - visko ir neišvardinsi. Kelionėse dalyvavo 420 klausytojų, nuvažiuota 2800 km, aplankyta 30 įvairių objektų.

Mokslo metai baigėsi ne visiems. Dainos klubas birželio 3 d. dalyvaus Lietuvos senjorų dainų ir šokių šventėje Vilniuje. Ruošiamasi aplankyti Gardiną, Baltstogę.

Trečiojo amžiaus universiteto studentai džiaugiasi turėdami galimybę mokytis visą gyvenimą.

TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETO PANEVĖŽIO FAKULTETO STUDENTŲ KELIONĖ Į VYTAUTO ŽEMĘ

Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto klausytojai mėgsta keliauti. Per šiuos mokslo metus apsilankėme Panemunėje, Zarasuose, Visagine, Rokiškyje, Taujėnuose, Jelgavoje, na o septintos kelionės metu nutarėme pabuvoti Vytauto žemėje. Ne tik pasivaikščioti po Trakus, bet ir susitikti su ten gyvenančiu ir sėkmingai kuriančiu rašytoju E. Malūku.

Susitikimas vyko Trasalio konferencijų salėje. (Tuo pasirūpino Trakų TAU dekanė N. Lisevičienė, už ką esame labai dėkingi). Jo metu rašytojas pasakojo apie tai, kaip rašė savo devintąjį romaną, kurį sudaro net 700 puslapių. Knygos rašymui autorius buvo surinkęs 10 000 puslapių istorinės medžiagos apie tą epochą.

Klausytojai sužinojo apie tai, kokiais istoriniais šaltiniais naudojosi rašytojas. Įdomiausia buvo klausyti pasakojimo apie patį Vytautą, kuris galėjo būti vos 1,50 cm ūgio, moteriškų veido bruožų ir trapaus sudėjimo. Negėrė alkoholio, o vyrus, kurie parodydavo dėmesį jo žmonai Onai, žudė. Nepaisant to, Vytautas Didysis buvo viena įtakingiausių ir labiausiai gerbiamų epochos figūrų. Autorius pasakojo labai vaizdingai, įtikinamai. Kartais atrodė, kad prieš auditoriją ne rašytojas, o aktorius.

Po susitikimo visi drauge pietavome ragaudami tradicinį Trakų patiekalą-kibinus.

Ekskursiją tęsėme apsilankydami Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje, Pusiasalio pilyje. Klausėmės pasakojimų apie Vytautą ir jo darbus. Apsilankėme ir įspūdingame sakralinio meno muziejuje, o Karaimų muziejuje susipažinome su šios bendruomenės papročiais ir kultūra.

Kelionės pabaigai nutarėme į Trakų pilį pažvelgti nuo kito Galvės ežero kranto - Užutrakio dvaro sodybos. Ramiai susėdę dvaro kavinukėje aptarėme kelionės įspūdžius.

TAU renginių planas

2018 m. TAU vasario mėn. veiklos planas

Microsoft word logo pdf

2018 m. TAU sausio mėn. veiklos planas

Microsoft word logo pdf
 
2017 m. TAU sausio mėn. veiklos planas
Microsoft word logo  pdf 
 
2017 m. TAU vasario mėn. veiklos planas
 Microsoft word logo  pdf
 
2017 m. TAU kovo mėn. veiklos planas
 Microsoft word logo  pdf

2017 m. TAU balandžio mėn. veiklos planas
Microsoft word logo pdf

2017 m. TAU gegužės mėn. veiklos planas
Microsoft word logo pdf

2017 m. TAU spalio mėn. veiklos planas

Microsoft word logo pdf

2017 m. TAU lapkričio mėn. veiklos planas

Microsoft word logo pdf

2017 m. TAU gruodžio mėn. veiklos planas

Microsoft word logo pdf

Save