paneveziui sukis  

Save

Save

Save

Save

Save

 • moksleiviu_namai.PNG
  http://ppsc.lt/images/ju_cached_images/moksleiviu_namai_da93f41c7eb0e75d85b0b26c308e67e9_90x50.resized.PNG
 • profesinio_reng.png
  http://ppsc.lt/images/ju_cached_images/profesinio_reng_d7acca9e0f0745610a11809509f5e9f2_90x50.resized.png
 • 5-oji.PNG
  http://ppsc.lt/images/ju_cached_images/5-oji_14b16d4cbac08af8164c1b2ed2706e5a_90x50.resized.PNG
 • gintarelis.png
  http://ppsc.lt/images/ju_cached_images/gintarelis_54de18985019feca5f020b3e3c063fc1_90x50.resized.png
 • balciukonio.PNG
  http://ppsc.lt/images/ju_cached_images/balciukonio_a0cc93249ae83c1cc36caebf25e84bc5_90x50.resized.PNG
 • vyturio_prog.png
  http://ppsc.lt/images/ju_cached_images/vyturio_prog_323c78dac5c3401a626ca3b03e85573a_90x50.resized.png
 • rozyno.png
  http://ppsc.lt/images/ju_cached_images/rozyno_b53ef490cc35e64bd1419577131c62ab_90x50.resized.png
 • zvaigzdute.png
  http://ppsc.lt/images/ju_cached_images/zvaigzdute_61624e021af2e4647ac1e25c8fa57adc_90x50.resized.png
 • zemynos_prog.png
  http://ppsc.lt/images/ju_cached_images/zemynos_prog_d9d000cb6d63f754d21d54c2a4ffd8d3_90x50.resized.png
mygtukas15
mygtukas14

Save

Save

Naujienos

Kviečiame į popietę „Paiimkim Lietuvą visi ant rankų“

nuotrauka 01 25
Sausio 26 d.16 val. Panevėžio Lipniūno progimnazijos aktų salėje vyks popietė „Paiimkim Lietuvą visi ant rankų“
, skirta Lietuvos valstybingumo 100-ečiui paminėti.
Renginio metu bus demonstruojami fotomenininko Virginijaus Benašo ir Stepono Kubecko filmai, LPD Panevėžio skyriaus metraščiai, stendai, dviratininkų žygių aprašymai.
Dainuos Sveikatingumo centro „Vidmavita“ vokalinis ansamblis „Pušelė“ (vadovas Ž. Anilionis).
Savo kūrybos eiles skaitys Lietuvos kaimo rašytojų, Panevėžio literatų klubo „Polėkis“ nariai - O. Striškienė, S. Grigas, poetė - O. Šerėnienė.

Kviečiame atvykti !

                                                                                                                                                                Lietuvai pagražinti draugijos Panevėžio skyrius

Seime svečiavosi Panevėžio trečiojo amžiaus universiteto studentų grupė

seimas
Sausio 12 d. Seime svečiavosi Panevėžio trečiojo amžiaus universiteto studentų grupė.

Atvykusieji susipažino su Seimo darbu, dalyvavo Seimo rytiniame posėdyje, apžiūrėjo Seimo rūmus. Konstitucijos salėje atvykę senjorai susitiko su Povilu Urbšiu. Seimo narys pasidalino prisiminimais apie Sausio 13-osios įvykius, apie laikotarpį, kai teko saugoti parlamentą, papasakojo apie Seimo darbo ypatumus ir priimamus sprendimus.

Atvykusieji padėkojo už Seimo nario aktyvumą.

Trečiojo amžiaus universiteto Padėkos vakaras

Padekos vakaras

 

Gruodžio 15 d. Panevėžio trečiojo amžiaus universiteto bendruomenė A. Lipniūno progimnazijoje susirinko į Padėkos vakarą - pirmojo pusmečio baigimo šventę. Dekanė Zita Kazlauskienė džiaugėsi, kad metai buvo sėkmingi ir subūrė didelį būrį bendraminčių. Šventės metu įteiktos padėkos, skambėjo kolektyvo "Atgaiva" dainos, susirinkusiuosius palinguoti išjudino kapelos "Pokūda" koletyvas.

Povilas Urbšys kreipėsi į susirinkusius žodžiais: "Gyvenime kartais taip nutinka, jog prarandi viską, kad suprastum, kas yra svarbiausia. Jūs esate tie, kurie neprarado, tačiau žino, kas yra svarbiausia. O svarbiausia yra būti kartu ir siekti daugiau žinių, bendrauti, vienas su kitu dalintis." Už šiltą priėmimą Seimo narys dėkojo ne tik Trečiojo amžiaus universitetui, tačiau ir A.Lipniūno progimnazijai, jos direktorei Vilmai Petrulevičienei ir visai bendruomenei, dovanodamas angelą, kuris papildė mokykloje esančio Angelų muziejaus ekspoziciją.

Tremtinių vakaras „Mūsų širdys plaka išvien“

tremtiniu vakaras
Lapkričio 24 d. A. Lipniūno progimnazijoje rinkosi  III amžiaus universiteto studentai, buvę tremtiniai, laisvės kovų dalyviai. Progimnazijoje vyko Panevėžio Tremtinių vakaras „Mūsų širdys plaka išvien“. 
Savos kūrybos ir žinomų autorių eilės, savanorių bei partizanų dainos, moksleivių kūryba, prisiminimai subūrė bendraminčius, užpildė salę nostalgiškomis nuotaikomis. Nors renginio metu kai kurie braukė ir ašaras, tačiau vakaro nuotaika buvo džiugi - svarbu prisiminti, dalintis ir būti kartu. 

Į renginį atskubėjęs Seimo narys Povilas Urbšys džiaugėsi galėdamas pabendrauti su liudijančiais istoriją. 

Kviečiame į koncertą

Gruodžio 16 d.(šeštadienį) 10.00 val. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje (Parko g. 19) vyks renginys, skirtas ateinančioms šventėms.
Koncertuos svečiai iš Lenkijos: Zespół Pieśni i Tańca w Boguchwale (Dainų ir šokių ansamblis) Boguchvala - Rzeszów.

Kviečiame atvykti. 

Danutė Kriščiūnienė,
Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė
Tel., faks. (8-45) 517300, 868876085, 860406931
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
http://www.kurciujumokykla.lt  

Panevėžyje lankysis kylanti fortepijono žvaigždė Ignas Maknickas (Vilnius-Londonas)

Musnickas
Gruodžio 13 d. 17,30 val. Panevėžio dailės galerijoje vyks jaunojo virtuozo Igno Maknicko fortepijono rečitalis.

Lapkričio 25 d Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vykęs V fortepijono festivalio uždarymo koncertas  sutraukė  rinktinę publiką. Šiame koncerte turėjo garbės pasirodyti jaunas, ką tik Londono karališkoje akademijoje studijas pradėjęs, pianistas Ignas Maknickas. Festivalio sumanytoja prof. Mūza Rubackytė jį matyt pasirinko todėl, kad atkreiptų visų dėmesį į labai daug žadantį atlikėją, išplaukiantį „Į plačius vandenis“. Šitaip pavadintame koncerte pianistas kartu su Lietuvos nacionalinės filharmonijos orkestru atliko aukščiausio meistriškumo reikalaujantį Fryderyko Chopino Antrąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui. “Jaunasis virtuozas tiesiog pavergė salę subtilia ir poetiška interpretacija. Tai buvo nežemiško grožio akimirkos“, - rašė „Lietuvos rytas“. 
Maknickas gimė 1998 metais Santa Barbaroje, kur studijavo ir šeimą sukūrė jo tėvai Tomas ir Dalia. 1999 metais šeima grįžo gyventi į Lietuvą. Čia gimė dar keturi Igno broliai ir sesuo. Septyniolikmetis Justas skambina fortepijonu, Greta, ką tik sulaukusi šešiolikos, griežia smuiku, keturiolikmetis Julius – violončele. Dešimtmetis Jonas dažnai sėsdavo prie fortepijono, bet dabar dažniau imasi smuiko. Visi jie – Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtiniai. Jauniausias – Matas, dar penkerių ir savo instrumento dar nepasirinko. Kiekvieną pavasarį Maknickai rengia šeimos koncertus. Pradėję M. K. Čiurlionio menų mokyklos salėje, kitąmet jie jau šeštą kartą susitiks su klausytojais, šįkart – Valdovų rūmuose.
Fortepijono mokslus Ignas irgi baigė M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Jį lydėjo mokytoja ekspertė Violeta Lipniagovienė, prof. Veronika Vitaitė ir doc. Albina Šikšniūtė.
Nuo 2009 m. M. Rostropovičiaus fondo remiamas reguliariai gaudavo prof. Mūzos Rubackytės pamokas. Nuo šių Ignas studijuoja Londono Karališkojoje muzikos akademijoje (The Royal Academy of Music), prof. Joannos MacGregor klasėje  su stipendija 4 metų fortepijono bakalauro studijoms.
Atlikėjas yra tarptautinių ir nacionalinių jaunųjų pianistų konkursų laureatas: 2011 m. XIX tarptautiniame F. Šopeno jaunųjų pianistų konkurse Šafarnėje, Lenkija (I vieta); 2014 m. XX tarptautiniame „Young Virtuoso“ konkurse Zagrebe, Kroatijoje (I) ir tarptautiniame konkurse Enschede, Olandijoje  (III-oji vieta); 2010 m. XVI nacionaliniame B. Dvariono pianistų ir stygininkų konkurse Vilniuje (I vieta); 2017 m. Ignas tapo I-ojo nacionalinio LMTA/LISZTuania konkurso „Lisztofonija“  laureatu (II-oji vieta).
Nuo 2009 m. yra remiamas M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“. Kartu su kitais fondo stipendininkais grojo prestižiniuose renginiuose – Luvro auditoriume ir Cercle de l'Union interalliée rūmuose Paryžiuje, „Schleswig-Holstein“ festivalyje Vokietijoje, I-jame bei II-ąjame Vilniaus fortepijono muzikos festivaliuose Lietuvoje. 
Pirmą kartą Ignas grojo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu būdamas 9 metų. Vėliau - su Alikantės universiteto filharmonijos, Brunensis ir Kauno simfoniniais, Lietuvos, Šv. Kristoforo ir Klaipėdos kameriniais orkestrais. Kartu su M. K. Čiurlionio menų mokyklos jaunaisiais muzikais grojo Ermitaže Sankt Peterburge, koncertavo Danijoje. Pirmieji Igno Maknicko rečitaliai vyko 2014 m. ir 2016 m. „Kristupo vasaros“ festivalio metu Šv. Kotrynos bažnyčioje. 2017 m. pianistas surengė rečitalį „Vaidilos“ teatre Vilniuje.
 Po kelis kartus Ignas dalyvavo tarptautiniuose vasaros kursuose „Music Fest Perugia“ Italijoje ir G. Sebök akademijoje „Piano Pic“, Bagnères-de-Bigorre, Prancūzijoje, “Mozarteum“ tarptautinėje vasaros akademijoje Zalcburge.
 2016 m. buvo pakviestas dalyvauti prestižinėje fortepijono meistriškumo „Piano Texas“  akademijoje  Fortvorte, JAV pas prof. T. Ungar.  Dalyvauti „Piano Texas” festivalyje – akademijoje kasmet pakviečiami vos 24 jaunieji atlikėjai iš viso pasaulio. Ignas buvo pirmasis čia patekęs lietuvių atlikėjas.
Ignas yra dalyvavęs garsių pianistų, profesorių meistriškumo pamokose, Londone reguliariai tobulinasi pas maestro Geoffrey Simon. 
 2012 ir 2015 m. Ignas Maknickas buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštais, o 2016 m. Vilniaus meras Remigijus Šimašius įteikė atlikėjui Mažojo šv. Kristoforo apdovanojimą „už muzikos pasiekimus ir Vilniaus miesto garsinimą“ kaip vienam iš labiausiai nusipelniusių jaunųjų vilniečių. Nuo 2016 m. I. Maknickas - prestižinio „Arts Global“ fondo globotinis.
 Muzikologai Daiva Tamošaitytė ir Tomas Bakučionis žurnale „Muzikos barai“ Igną pavadino daug žadančia lietuvių fortepijono meno asmenybe. Atkreipė dėmesį į įgimtą muzikalumą, lengvą pianizmą, gražų garsą, tikslingą ir skoningą techninių priemonių pasirinkimą.
Šį koncertą, kaip juokauja Ignas, jis yra skolingas Panevėžiui, mat prieš gerą pusmetį vaikinas, viešėdamas mūsų mieste pas giminaičius, visai netikėtai buvo pakviestas pagroti Panevėžio Dailės galerijoje. „Iki šiol nesu prie fortepijono sėdėjęs su turistiniais batais“,-  šmaikštavo atlikėjas ir pažadėjo ateityje surengti tikrą koncertą. Tas laikas atėjo. 

Koncertą organizuoja VšĮ „Dermė“. Projekto partnerė - Panevėžio Dailės galerija. Rėmėja – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Baltarusija. Karališkasis Gardinas – grožis Lietuvos pašonėje. Lietuviškas kraštas Lenkijoje

TAU studentai mėgsta keliauti, todėl naujuosius mokslo metus nutarėme pradėti kelione. Kai teko kirsti Lietuvos-Baltarusijos sieną, procedūra virto savotiška egzotika: stebėjome ir pasieniečių, ir tarnybinių šunų darbą.
Įveikę būtinas procedūras pasienyje, pasiekėme Gardiną. Tai unikalus ir vienintelis tokio tipo miestas Baltarusijoje. Jo statusas šalyje visada buvo ypatingas.  Kalbant apie Gardiną, dažnai reikia vartoti  žodį „pirmasis“, „vienintelis“, „unikalus“. Tai pats europietiškiausias miestas Baltarusijoje. Vienintelis, kuriame išliko tiek daug religinių paminklų, nesunaikintų destruktyvios ateizmo bangos. Vienintelė karališkoji rezidencija, išlikusi su dviem pilimis. Pirmoji vaistinė, Medicinos akademija, laikraštis, botanikos sodas, pirmasis ir seniausias laikrodžio bokštas. Pirmasis zoologijos sodas Baltarusijoje, pritraukiantis daug turistų, taip pat yra įsikūręs Gardine.
16 a. dėl nuostabios miesto architektūros Gardinas buvo įtrauktas į Kelno enciklopediją Brown kaip vienas  gražiausių miestų Europoje. Miestas pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose 1127 m. Su senąją miesto dalimi susipažinome lankydami architektūros paminklus: Senąją pilį - karaliaus Stepono Batoro Rezidenciją, Naująji pilį, kur gyveno paskutinis karalius Stanislovas Augustas Poniatovskis, Šv. Ksavero bažnyčią, Boriso Glebavo cerkvę - Gardino architektūros mokyklos paminklą, Katedrą, kuri pastatyta kaip paminklas žuvusiems Rusijos-Japonijos karo metu.
Kelionė mums pasisekė: patekome į didžiulę šventę - Gardino miesto gimtadienį. Miesto aikštėse virė gyvenimas. Mugės, koncertai, degustacijos, žemės ūkio mašinų paradas, teatralizuoti pasirodymai pilyje. O vakare - įspūdingas fejerverkas. Miesto centre esančiose parduotuvėse tą dieną alkoholis neparduodamas, bet kavinėse vaišintis galima, tačiau  nematėme nė vieno apsvaigusio nuo alkoholio, nė vieno rūkančio susibūrimų vietose. Mus sužavėjo vietinių nuoširdumas, pagalba paklausus, paslaugumas.
Susipažinę su miestu vykome prie Augustavo kanalo. Šis kanalas yra glaudžiai susijęs su Gardino regiono vystymusi. Pasaulyje egzistuoja tik 3 tokio tipo kanalai: Kaledonijos Jungtinėje karalystėje, Goto Švedijoje ir Augustavo, kuris yra Lenkijos ir Baltarusijos teritorijoje. Ši dirbtinė 45 kilometrų vaga sujungia vienuolika upių ir septynis ežerus. Garlaiviu „Nemunas“ plaukėme Augustavo kanalu, grožėjomės gamta, įspūdingai kėlėmės šliuzais.
Vėliau vykome į Balstogę, įsikūrusią prie Bialos upės Jotvingių žemėse, iki XVI a. priklausiusią  Trakų vaivadijai. Šiandien tai Palenkės vaivadijos centras. Balstogėje gimė esperanto kalbos tėvas Zamenhofas. Dėl įvairių kultūrų susiliejimo jis šį miestą vadino „Babelio bokštu“. Čia nuo seno sugyveno Romos katalikai, stačiatikiai ir žydai, todėl Balstogėje įvairovė įspūdingų bažnyčių. Keliautojams patiko pažintinė programa pėsčiomis po senamiestį: Branickių rūmai, kurie garsūs savo prancūziško stiliaus parku, sodais ir skulptūromis ir jau nuo seno vadinami  Lenkijos Versaliu, Balstogės universiteto medicinos muziejus, kur galėjome pamatyti, kaip ankstesniais laikais teko dirbti gydytojams, pavartyti senas medicinos knygas, paliesti senovinius įrankius.
Aplankėme Tykociną. Pakeliui apžiūrėjome Choroščo miestelį, jame esančius Branickių rūmus, kurie per karą buvo sugriauti, o vėliau atstatyti. Dabar čia veikia Choroščo rūmų interjero muziejus.
Taip pat užsukome į Supraslio miestelį, esantį Balstogės apskrityje. Tai stačiatikių kultūros centras, 2007 m. įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo objektų sąrašą. Supraslio miestelyje įsikūręs stačiatikių ortodoksų Marijos Apsireiškimo vienuolynas. Deja, vienuolynas mus sutiko užvertais vartais. Vadinasi, pavasarį vėl teks grįžti ir įeiti pro vartus…

Kviečiame į Virgilijaus Skirkevičiaus paskaitą

Spalio 19 d. 13 val. A. Lipniūno progimnazijoje įvyks žymaus Lietuvos farmakologo, žolininko  VIRGILIJAUS SKIRKEVIČIAUS paskaita.

Profesionalus farmacininkas Virgilijus SKIRKEVIČIUS, gyvenantis Pakalnės kaime (Šilutės r.), tikina: „Paslaptys ne žolėse ir vaistuose, o mumyse“. Už kitokį požiūrį į žmogų, į jo ligą bei žoleles, už raginimą ryti ne tabletes, o pirmiausia pažinti savo kūną 2011 metais V. Skirkevičiui buvo suteiktas Lietuvos šviesuolio vardas.

Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto (TAU PF) mokslo metų pradžios šventė

TAU

 

Naujuosius mokslo metus pradedame turėdami savo erdves  Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje. Ir  džiugu, ir drauge labai baugu, kad į pirmąjį susirinkimą  atvyko didžiulis būrys klausytojų. Mokyklos aktų salė buvo pilnutėlė.
Pasveikinti su prasidedančiais mokslo metais ir drauge pasidžiaugti atvyko būrys garbių svečių. Prasmingų mokslo metų linkėjo Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Mykolas Račkauskas, Lietuvos Respublikos Seimo narys Povilas Urbšys, Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Petras Luomanaas. Jis  susirinkusius pasveikino ne tik žodžiu, bet ir daina. Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė pasisiūlė savanoriauti – pažadėjo  Universiteto klausytojams paskaityti paskaitą. Panevėžio miesto Tarybos Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko pavaduotojas Kęstutis Lukoševičius pakvietė apsilankyti KTU ir susipažinti su naujausiomis technologijomis. TAU PF klausytojus sveikino ir savivaldybės vyr. specialistė Audronė Bagdanskienė. Viešosios bibliotekos direktorė Loreta Breskienė supažindino su savišvietos galimybėmis mieste. Alfonso  Lipniūno progimnazijos  direktorė Vilma Petrulevičienė ne tik sveikino, bet ir įteikė raktus nuo Dekanato. Ji pasidžiaugė būsimu bendradarbiavimu. Žodį tarė ir nuolatinė Universiteto globėja Panevėžio pedagogų švietimo centro direktorė Asta Malčiauskienė.                   
Šventę papuošė „Atgaivos“ ansamblio, kurio vadovė Dalia Gaspariūnienė, atliekama daina. Koncertavo muzikos mokyklos mokiniai (vadovai – mokytojai Rima Mureikienė ir Vidas Klišys).
Po šiltų sveikinimo žodžių, naujų mokslo metų programos apžvalgos ir mokinių koncerto prasidėjo darbas fakultetuose. Jų šiais metais yra 7: istorijos fakultetas (dekanas - Jonas Lazauskas), sveikatos (vadovė Irena Lukšienė), dvasinio tobulėjimo (dekanė - Vlada Poviliūnienė), krašto ir pasaulio pažinimo (vadovė - Zita Kazlauskienė), menų fakultetas, kuriame šiais mokslo metais veiks du skyriai - dainos klubas „Atgaiva“ (vadovė - Dalia Gaspariūnienė) ir klubas „Meno terapija“  (vadovė - Renata Stančikienė). Universitete taip pat vyks užsienio kalbų mokymai ir Kompiuterinio raštingumo kursai. Susirinkusieji turėjo galimybę pasirinkti pagrindinį fakultetą ir į jį užsiregistruoti. Taip pat sudarytos galimybės dalyvauti ir kitų fakultetų veiklose, bendruose užsiėmimuose. Didžiausio studentų susidomėjimo sulaukė Krašto ir pasaulio pažinimo fakulteto veiklos. Tai rodo, jog žmonės mėgsta keliauti, nori giliau pažinti Lietuvą ir kaimynines šalis. Į keliones klausytojai bus kviečiami  kiekvieną šeštadienį.
Džiugu, kad laimėti du projektai - „TAU PF veiklos organizavimas didinant socialinę įtrauktį“, „Būk aktyvus-būsi sveikas“ - ir gautas finansavimas. Taip pat Universiteto studentai kviečiami ir į Panevėžio pedagogų švietimo centro vykdomus projektus – „Panevėžio miesto suaugusiųjų gyventojų bendrųjų kompetencijų tobulinimas“  ir  „Atvirų durų popietės „Menas – sveikatai“. Taigi studentų laukia turiningi, įdomūs mokslo metai.

TAU PF rektorė Zita Kazlauskienė

Informacija TAU PF studentams

Spalio 7 d. edukacinė išvyka  Pažaislis – Kadagių slėnis - Birštonas.
Dalyviai renkasi 8.00 val. prie Aleksandro paminklo.


Spalio 21 d. edukacinė išvyka Rambynas - Rusnė.
Dalyviai renkasi 7.00 val. prie Aleksandro paminklo.

Kviečiame į Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto atidarymą

TAU

 

Negalime sustabdyti laiko, tačiau galime jį praleisti turiningai.TAU2

 Mokykitės, išbandykite, gyvenkite šiandien.                                         
                                                                            /EPALE/           

 

   Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto taryba ir Panevėžio pedagogų švietimo centras kviečia 2017 m. rugsėjo 29 d. 16.00 val. į Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto mokslo metų atidarymą, kuris vyks Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje (Klaipėdos g. 138).

Renginyje Jums koncertuos Panevėžio muzikos mokyklos mokiniai, sveikinimo žodžius tars garbūs svečiai.
Fakultetų dekanai pristatys numatytas veiklas, užsiėmimų organizavimo tvarką ir laiką. Vyks būsimų studentų registracija.

Kviečiame dalyvauti!!!

                                                                       

                                                                                                           

KTU PTVF doc. dr. R. Milerio vieša paskaita "Demografinių pokyčių socialiniai ir ekonominiai iššūkiai Lietuvai"

R. Milerio paskaita

KTU PTVF vyksta registracija į japonų kalbos kursus

Japonu k. kursai

Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas (KTU PTVF) renka naują grupę į japonų kalbos kursus, vyksiančius nuo 2017 m. rugsėjo 18 iki lapkričio 15 dienos. Svečias iš Tokijo Susumu Nakagawa užsiėmimų metu su paskaitų dalyviais pasidalins japonų kalbos subtilybėmis ir specifika.
Rudens semestro metu  S. Nakagawa ves tęstines paskaitas buvusiems studentams, o naujai grupei pristatys japonų kalbos pradmenis.
Japonų kalbai tampant vis paklausesnei Europoje ir plečiantis šios šalies ekonomikai, Europoje didėja specialistų paklausa, kurie mokėtų japonų kalbą. Egzotiškos užsienio kalbos žinojimas ne tik praplečia akiratį, bet ir atveria daugiau galimybių karjeros kelyje. 
PTVF organizuojamuose japonų kalbos pradmenų kursuose dalyviai įgis žinių apie Japoniją ir jos kultūrą bei turės unikalią galimybę naujas žinias išbandyti bendraujant su S. Nakagawa, kuris jau daugybę metų keliauja po Europos universitetus ir dėsto japonų kalbą.
Moksleiviams, kurie ateityje planuoja studijuoti Rytų šalių kalbas, KTU PTVF organizuojami japonų kalbos kursai – ideali proga susipažinti su Azijos kalbų mokymosi ir kultūros ypatumais. 
Japonų kalbos kursai bus dėstomi anglų kalba. Nauja grupė renkama nuo rugsėjo 18 d. Paskaitos vyks pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais 16.00 val.
Kursai vyks Nemuno g. 33, Panevėžyje, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete.
Administracinis mokestis – 25 eurai.

Daugiau informacijos ir registracija į kursus:
Mob. tel. 8 686 54890
El. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.   

Tęsk skrydį su KTU – rinkis magistrantūros studijas

MA I etapas 3


Gegužės 2 – birželio 27 dienomis vyksta pirmas priėmimo etapas į magistrantūros studijas.
Prašymų registracija iki birželio 27 d. 17 val. tik internetu ktu.edu svetainėje.

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas siūlo socialinių ir technologinių mokslų krypčių studijų programas:

Vadyba. Vadybos magistrantūra skirta asmenims, siekiantiems vystyti savo profesinės srities lyderystę, kurti ir įgyvendinti organizacijos vadybos tobulinimo strategijas, orientuojantis į vidinių žmogiškųjų išteklių įgalinimą bei globalius verslo aplinkos iššūkius. Ši programa padės studijuojantiesiems tobulinti teorines bei metodologines vadybos žinias, savo analitinį ir kūrybinį potencialą, priimti socialiai atsakingus vadybinius sprendimus, vystyti komandinio darbo gebėjimus realizuojant projektines užduotis bei sprendžiant realias verslo organizacijų problemas.

Verslo ekonomika. Absolventai įgyja naujausių verslo ekonomikos žinių, geba spręsti verslo organizacijų problemas nacionalinėje ir globalioje aplinkoje. Absolventai geba kūrybiškai ir kritiškai vertinti ekonomikos idėjas, teorines ir praktines naujoves bei išmoksta jas taikyti darbe. Programa sudaryta bendradarbiaujant su verslo atstovais. Absolventai įgauna praktinių žinių ir gebėjimų apskaičiuoti verslo sprendimų ekonominius efektus bei didinti konkurencinį pranašumą. Žurnalo „Reitingai“ 2017 m. duomenimis, ekonomikos studijos KTU – tarp geriausiai ekonomikos specialistus ruošiančių magistro studijų programų Lietuvos universitetuose.

Aplinkos apsaugos vadyba ir švaresnė gamyba. Aplinkos apsaugos vadybos ir švaresnės gamybos studijos yra pagrįstos tarpdisciplininiu mokymusi, diktuojančiu madas Vakarų universitetuose. Studijų metu, bendradarbiaujant su pramonės įmonėmis, yra sprendžiamos realios įmonių aplinkosauginės problemos bei atliekamos praktinės taikomosios užduotys jų aplinkos apsaugos veiksmingumui pagerinti. 2012 m. studijų programa buvo įvertinta tarptautiniu aplinkosauginiu „EnergyGlobe“ apdovanojimu už prevencinės aplinkos vadybos specialistų rengimą pramonės ir valstybės įstaigoms, o 2013 m. pripažinta geriausia inžinerine studijų programa Europoje, rengiančia darnios pramonės plėtros specialistus. Efektyvus privalomų ir papildomų studijų modulių derinimas suteikia studentams galimybę susidaryti individualius studijų planus, leidžiančius įgyti kompetencijas darnios pramonės vystymo, aplinkos apsaugos, politikos ir ekonomikos srityse. Programos absolventai sėkmingai dirba pramonės įmonėse (aplinkos apsaugos specialistais, padalinių ar įmonių vadovais), valstybės institucijose (ministerijose, agentūrose) bei konsultacinėse įmonėse.

Statyba. Statybos valdymas – statybos inžinerijos krypties programa, kurioje įgysite statybos projektų valdymo, įmonių valdymo, statybos skaitmeninio modeliavimo (BIM) ir geoinformacinių sistemų (GIS)  žinių; gebėjimų užtikrinti kokybės valdymą statybos procesų metu, taikyti BIM ir GIS technologijas vykdant statybos projektus, atlikti mokslinius tyrimus ir jų rezultatus praktiškai taikyti rengiant objekto statybos projektinius sprendimus.

Transporto priemonių inžinerija. Transporto tyrėjai bei žinybinės institucijos Lietuvai strategiškai svarbia problema,  kuriai išspręsti reikia naujų žinių ir kompetencijų, įvardija didėjantį negatyvų transporto sistemos poveikį žmogui ir aplinkai. Įsisavinant ekologiškų transporto priemonių su hibridinėmis jėgainėmis ar alternatyviais degalais kūrimo metodologiją ir ieškant mokslinių-inžinerinių sprendimų jėgainių efektyvumui padidinti, prisidedama prie saugios ir tvarios transporto ir logistikos sistemos kūrimo bei plėtojimo.

Valdymo technologijos. Valdymo technologijos – plačių galimybių inžinerinės veiklos sritis. Šios srities specialistų poreikis grindžiamas nuolatiniu įmonių siekiu diegti ir tobulinti valdymo sistemas, kurios yra neatsiejama šiuolaikinių technologijų dalis. Studijų programoje ruošiami valdymo sistemų magistrai, gebantys kurti modernias valdymo sistemas ir spręsti technologinių procesų bei sistemų valdymo problemas.

Į KTU magistrantūros studijas priimami asmenys, baigę pirmosios pakopos studijas ir atitinkantys priėmimo į magistrantūros studijų programas reikalavimų sąlygas.

Studijos KTU – skrydis į tavo karjerą!

Kviečiame į seminarą „Pareigybių rengimas (ne pedagoginiams darbuotojams) naujojo Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo kontekste“

2017 m. gegužės 17 d. 9.00 val. Panevėžio pedagogų švietimo centre vyks seminaras „Pareigybių rengimas (ne pedagoginiams darbuotojams) naujojo Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo kontekste“. Seminaro lektorė Giedrė Beleckienė (Vilniaus kooperacijos kolegija).

Kaina – 12.18 Eur.

Kviečiame registruotis svetainėje https://www.semiplius.lt/

Seminaras vyks Panevėžio pedagogų švietimo centre (Topolių al.12, Panevėžys). 

Metodininkė Renata Stančikienė,
el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , 8698 32171.

Kvietimas į paskaitą „Pensijos, kitos pensijos ir išmokos“

Kviečiame 2017 m. gegužės 10 d. 14.00-16.00 val. dalyvauti  Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Panevėžio skyriaus paskaitoje-diskusijoje ,,Pensijos, kitos pensijos ir išmokos", kuri vyks Panevėžio pedagogų švietimo centras (Topolių al. 12).

Paskaita nemokama.

Registracija svetainėje https://www.semiplius.lt/

Metodininkė Renata Stančikienė,  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.,  8698 32171.

Susitikimas su Panevėžio TLK (Teritorinės ligonių kasos) specialistais

Logo  
2017 m. balandžio 18 d.  Panevėžio „Saulėtekio“ progimnazijoje įvyko Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto (TAU PF) klausytojų susitikimas su Panevėžio TLK specialistais. Susitikime dalyvavo TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė, kontrolės skyriaus vyr. specialistė Birutė Kavaliauskienė ir administravimo skyriaus vyr. specialistė Angelė Valentinavičienė. 

Gyventojų aptarnavimo skyriaus (GAS) vedėja Sigita Paulauskienė TAU PF  klausytojams pasakojo apie visuotinumo ir solidarumo principus PSD (Privalomojo sveikatos draudimo) sistemoje, kalbėjo apie PSD galimybes, papasakojo, kurias draudžiamųjų grupes draudžia valstybė, o kurie turi draustis patys. Taip pat atkreipė dėmesį į asmenų, turinčių 30 metų darbo stažą ir  dirbančių pagal verslo liudijimus, sveikatos draudimą, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) įsigijimą, vykstant į kitas Europos Sąjungos šalis, tarpvalstybinės sveikatos priežiūros kompensavimo galimybes. Gerbiama Sigita Paulauskienė TAU PF  klausytojus informavo apie dantų protezavimą, kompensuojamą iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų, protezavimo tvarkos pakeitimus, įsigaliojusius nuo 2016 m. lapkričio 1 d., atsakė į svarbius klausytojams kilusius klausimus.

Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Birutė Kavaliauskienė klausytojams priminė apie prevencines programas. Specialistė paaiškino, kokio amžiaus sveikais save laikantys gyventojai gali pagal šias programas nemokamai pasitikrinti sveikatą, papasakojo apie šių programų vykdymo naudą. Klausytojams buvo atsakyta į aktualius klausimus.

Paskaitos pabaigoje administravimo skyriaus vyr. specialistė Angelė Valentinavičienė surengė viktoriną. Teisingai atsakiusiesiems į klausimus buvo įteikti Panevėžio TLK prizai. 

NSŠ koordinacinės grupės informacija

 

 

Anglų kalba-raktas naujoms galimybėms

Puikios iniciatyvos-nauja pradžia ir pats tinkamiausias laikas įgyvendinti senus planus, kad ir tokius kaip anglų kalbos mokymasis. Rugsėjo mėn. pradžioje (2016 m.) Panevėžio pedagogų švietimo centras pakvietė norinčius mokytis anglų kalbos.

Į anglų kalbos pamokas atvyko labai įvairaus amžiaus suaugusieji. Vieni jų turėjo tikslą tobulinti jau turimus kalbos įgūdžius, kiti pasiryžo išmokti dar vienos – antros, trečios užsienio kalbos, nes jaučia ne tik būtinybę, bet ir malonumą mokytis, turiningai praleisti vakarą, susipažinti su naujais žmonėmis, bendrauti užsienio kalba bendraminčių būryje. Taip susidarė dvi grupės: 10 pradedančių ir 14 jau pažengusių. Visi besimokantieji pasinėrė ir į šalies kultūrą, sužinojo istorinių faktų, įdomių smulkmenų apie kasdieninį svečios šalies žmonių gyvenimą.

Anglų kalbos pamokos – tai kelias į platesnį aplinkos pažinimą ir įrodymas, kad mokymasis gali būti labai įdomus ir smagus procesas bet kuriame gyvenimo tarpsnyje net ir tiems, kurie nejaučia nostalgijos mokykliniam suolui.

Koordinacinės grupės informacija

Technologijų žinios Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto klausytojams

Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokyklos mokytoja Rūta Kurnickienė, mokytojas metodininkas Mindaugas Yčas ir jų mokiniai noriai atsiliepė į Panevėžio pedagogų švietimo centro iniciatyvą-padėti Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto 26 klausytojams įvaldyti kompiuterines technologijas.

Pradedant mokymus, jaunųjų mokytojų komandai buvo labai svarbu suprasti tikrųjų vertybių reikšmę, o ypatingai pilietiškumo, noro padėti kitiems ir dalinimosi turimomis žiniomis.

Bendradarbiavimas su Trečiojo amžiaus universiteto Panevėžio fakulteto klausytojais yra puiki galimybė patikrinti ir patobulinti savo kantrybę, susipažinti su naujais žmonėmis, pagelbėti jiems, mokantis naudotis kompiuteriu. Mokydami senjorus naudotis kompiuteriu, komanda turi sugalvoti, kaip paaiškinti atliekamus veiksmus kuo paprasčiau. Tokiu būdu kiekvienas vyresnio amžiaus klausytojas gali atlikti užduotis ir džiaugtis, kad išmoko kažką naujo. Siekdami sudominti ir paskatinti besimokančius – ieškoma naujų mokymo būdų, parenkamos aktualiausios temos, į mokymo procesą žvelgiama išradingai.

Senjorams mokytis kompiuterinio raštingumo sekasi labai gerai, visi noriai lanko organizuotus užsiėmimus Panevėžio pedagogų švietimo centre. Kaskart pasibaigus užsiėmimams senjorai labai džiaugiasi jiems suteikta galimybe mokytis dirbti kompiuteriu, suteiktomis žiniomis, kaip juo naudotis, ieškoti informacijos ir kt. Senjorai noriai dalijasi naujai įgytomis žiniomis tiek tarpusavyje, tiek su kitais bendraamžiais, kurie nedalyvauja užsiėmimuose.

„Puikus bendravimas tarp kelių kartų, darbas su šiltais ir gerai nusiteikusiais vyresnio amžiaus žmonėmis yra malonus ir nė kiek nevargina. Visgi, visų smagiausia po užsiėmimų matyti senjorų šypsenas veiduose“, - pasakoja jaunų savanorių komanda.

Koordinacinės grupės informacija